slider-1 slider-4

25 травня 2015 р. до кола дипломованих теологів латинського обряду в Україні доєдналося ще 8 осіб. Так, в цей день випускники Теологічного Інституту ім. св. Йосифа Більчевського захистили магістерські праці і отримали титул магістра у Люблінському Університеті Йоана Павла ІІ.

 

Вже вдруге випускники Львівського Теологічного Інституту захищаються в Любліні, і вдруге успішно. В цьому році з восьми осіб – семеро відзначилися результатом «відмінно» і одна особа захистилася з результатом «добре».

З тринадцяти випускників наразі здали магістерський іспит більше половини курсу, а саме – Орися Уська, Сергій Букін, Іван Гадьо, Тетяна Матіяк, Марія Садова (с. Каміла), Олена Баран (с. Кароліна), Асмік Єсаян (с. Йоана) та староста курсу – Наталія Домська (с. Пасхаліса).

Решта захищатиметься в червні. Ті, хто не встигне написати якісну працю відповідно до вимог KUL, матимуть можливість дописувати влітку і захиститися у вересні.

Нагадаю, минулого року у Любліні магістерські праці захистили перші випускники Інституту Більчевського. На захисті був присутній львівський архієпископ Мечислав Мокшицький.

Сьогодні у Теологічному інституті ім. Святого Йосифа Більчевського, що знаходиться на території Львівської Вищої Духовної Семінарії у Львові-Брюховичах навчаються світські християни та черниці з усієї країни. Серед студентів є представники різних обрядів та національностей. Навчання відбувається у п’ятниці, суботи й неділі, що дає можливість здобувати теологічну освіту практично всім, хто має базову середню освіту та бажання глибше пізнати латинський обряд.

Теологічний Інститут у Львові-Брюховичах є філією Люблінського Університету Йоана Павла ІІ. Саме тому, після п’яти років навчання, випускники, здавши усі екзамен та педагогічні практики пишуть магістерську роботу, яку захищають у Любліні. Якщо захист проходить успішно, студенти отримують диплом магістра європейського зразка вищезгаданого Університету та мають можливість продовжувати навчання і в майбутньому отримати науковий ступінь доктора теології.

Оксана Конанець