slider-1 slider-4

Львівська Архідієцезія у цьому році святкує 600-річчя перенесення столиці з Галича до Львова. Протягом нинішнього 2012 року святкові заходи щодо святкування Ювілею є розприділені по всій території зазначеної Архідієцезії, огортаючи різні групи людей. Так в днях 30-31 березня у м. Кам’янка-Бузька відбувся Ювілей студентів (поєднаний з Архідієцезіяльним днем молоді), котрий пройшов під девізом “Jubilate Deo” , що означає “Ликуйте перед Богом”.

Головними організаторами були отці домініканці – о. Якуб Гончаж та о. Микола Лучок (котрі є відповідальними за душпастирство студентське у м. Львові). Також немалий вклад внесли настоятель місцевої парафії о. Віктор Стахув, сестри-монахині, котрі там служать та самі парафіяни.

 

На цьому з’їзді були присутні душпастирі (священики та сестри-монахині) разом із молоддю з різних парафій Львівської Архідієцезії, а також дві волонтерки з Франції. Загальна кількість усіх учасників досягла позначки 124 особи , 88 з котрих - це молодь. Серед присутніх були також студенти інституту теологічного ім. Йосипа Більчевського.

День молоді розпочався першого дня о год. 17.00 реєстрацією груп, а о годині 18.00 була селебрація Святої Меси, котру очолив о. Рафал Зборовський. Музичний супровід був з м. Бузька, одним з членом якого була Марія Кошель - студентка ІІІ року курсу Б Теологічного Інституту. У Святому Письмі написано, що «дух є міцний, але тіло слабке». Тож прислуховуючись до слів Ісуса Христа для того щоб учасники мали сили для подальшої програми вони усі були запрошені до підкріплення своїх тіл хлібом земним. Тепер можна далі насичуватись духовно. Молодь місцевої парафії св. Йоана Хрестителя підготувала інсценізацію таємниці Мук Господніх, головним режисером котрого був п. Олександр Крус (парафіянин). Дана театральна дія представила буденні проблеми сучасних людей, з котрими вони самі собі не можуть порадити. І тільки стаючи у правді можна знайти вихід. Прикладом усіх наших терпінь та страждань є терпіння та страждання нашого Господа; тільки в Його Спасенному Хресті кожна людина знайде вихід з будь-якої ситуації та сили для боротьби та подолання усіх життєвих труднощів. Також мала місце конференція, котру проголосив о. Якуб. Отець наголосив на тому, що Ювілей – це час радості та святкування, але головною умовою для правдивого прославляння Бога є очищення нашої пам’яті. За прикладом Апостола Петра, котрий, впізнавши правду про себе заплакав, ми повинні придивитись у глибини наших душ та викорінити усю ненависть, котра там сидить. Ісус прагне змінити і зцілити кожного з нас особисто. Кожен з нас повинен попросити пробачення у Небесного Отця та відректися від ненависті нашого серця і тільки тоді наступить правдивий мир у нашій душі. Не перериваючи атмосфери віддання свого сьогодення у руки Божі, програму продовжила Адорація Пресвятих Дарів, під час котрої була молитва оздоровлення від усіх духовних недуг. Отже серця були звернені до Ісуса укритого в Євхаристії, а уста ликували перед Ним за посередництвом співу пісень. У часі Адорації також була можливість скористатись з Таїнства сповіді.

Усіх учасників дня молоді місцеві парафіяни запросили на нічліг до своїх домівок, а священиків та сестер-монахинь гостинно прийняли Сестри зі Згромадження Сестер Страждаючої Божої Матері (Серафітки). Тож ранок наступного дня, незважаючи на недуже сприятливі погодні умови, усі привітали з радістю та новими силами. Після сніданку другий день розпочали молитвою Утрені з Літургії годин. Для подальшого духовного збагачення молодого покоління о. Микола проголосив конференцію, темою котрої було «Наповнення». Отець зазначив, що головною хворобою є не вміння слухати один одного, втрата зосередженості та уважності; також додав, що дане покоління спрямоване у більшості на віртуальні можливості, спецефекти, котрі залишають після себе лише пустку та самотність. Наголошуючи на проблемі, також Отець вказав на її вирішення: текст Святого Письма, тиша та Святий Дух. «Слухай, Ізраїлю!» Це було головним закликом до всіх – навчитися слухати Бога! Тож від теорії до практики. Подальшим пунктом програми з’їзду була зустріч у біблійних групах, котру попередили свідоцтва членів даної групи зі Львова. Після ділення Святим Письмом, кожен з учасників після спільної молитви про дари Святого Духа був помазаний Оліями Радості. На закінчення Дня молоді була урочиста Свята Меса під проводом Архієпископа Мєчислава Мокшицького. Святу Літургію прикрасила своїм співом схоля з м. Золочів, серед котрої була с. Пасхаліса Домська (студентка ІІ року курсу Б Теологічного Інституту Усі учасники з’їзду привітали Архіпастиря, зробивши живий коридор від вівтаря і до вхідних дверей. Звернувшись до молоді на початку Святої Літургії Архієпископ Мєчислав Мокшицький сказав: “Мої дорогі, підчас цієї Євхаристії буду випрошувати потрібні ласки для вас, щоб ви були світлом Христа в щоденному вашому житті.” Свою проповідь Архієпископ розпочав словами молитви, котра пролунала підчас Ювілею 600-річчя перенесення столиці з Галича до Львова: “Всемогутній Боже, розбуди наші серця і проклади дорогу своєму Єдинородному Синові. ” Подальші слова також не могли не торкнутися молодих сердець: “ Ми люд христовий, народ мандрівний. Кожний з нас є покликаний для прокладання доріг для Христа. (…) Провідною ідеєю Ювілею є : Слово сталося Тілом і оселилося між нами. Треба жити так, щоб інші вбачали в нас Втілене Слово. ” Після закінчення Літургії кожен з учасників отримав запалений маленький Пасхал – знак світла, аби бути ним у щоденному житті. І щоб по дорозі додому не забракло сил тілам, Архієпископ Мєчислав Мокшицький разом з молоддю пригостилися смачним обідом, котрий приготовили місцеві парафіяни.

Отже, кожен з осіб присутніх на цьому з’їзді, повертався додому розважаючи у серці слова Архіпастиря: «…щоб усе те, що ви тут взяли ви несли з собою, у своє повсякденне життя.»

с.М.Йоанна Асмік Єсаян