slider-1 slider-4

Святий Кароль Борромео народився 1538 року в замку Арона. У грудні 1559 р. в Університеті в Павії він захистив докторат з цивільного та канонічного права. Того самого року брат його матері очолює Апостольський Престол, обираючи собі ім’я Пій IV, та запрошує Карла до Рима. За рік його оголосили кардиналом і архієпископом Мілана, хоча священицькі та єпископські свячення він прийняв лише за 2 роки (1563 р.).

Невдовзі він став найважливішою особою після Святішого Отця, і його називали «правим оком Папи». Йому вдалося впорядкувати багато справ, і зарадити багатьом зловживанням у церковному середовищі. Після смерті Папи Пія IV Карл залишає Рим та повертається до своєї Міланської архідієцезії, де присвячується ревній пастирській діяльності. Засновує семінарії, втілює в життя реформи і постанови Тридентського Собору (1545-1563), скликає дієцізальні і провінційні синоди, відкриває вищу філософсько-теологічну школу та інші навчальні заклади. Особливою турботою огортає бідних, знедолених та життєво загублених людей.

Карл Борромео помер вночі 3 листопада 1584 р. в Мілані. 30 років після його смерті, 1 листопада 1610 р., Папа Павло V канонізував його, а його мощі спочивають в медіоланському катедральному храмі.

Джерела:

1. ŚWIĘCI na każdy dzień. Kielce, 2006 с.806-810

2. https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-04.php3
Опрацювала Софія Сагайдачна