slider-1 slider-4

 

Boże, Ty przez posługę świętego abp. Józefa Bilczewskiego łączyłeś

w jeden apostolski Kościół wiernych różnych narodów, spraw, by i dzisiaj Kościół

nadal łączył i obejmował swoją troską wszystkie narody.

 

По закінченні ХІ Звичайного Зібрання Єпископів у Ватикані 2-23 жовтня 2005 р. Папа Бенедикт XVI здійснив першу канонізацію у час свого понтифікату. До лику святих зараховано п’ятеро блаженних, серед яких і львівські святі – Архієпископ Йосиф Більчевський та Зигмунд Гораздовський.

Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 р. у с. Вілямовіце, поблизу Кент. Після закінчення школи вступив до Краківської семінарії. 6 липня 1884 р. отримав священицькі свячення. У 1886-1888 рр. навчався теології у Відні, де здобув докторат. Він також навчався в Римі та в Парижі. Повернувшись до рідного краю, був вікарієм в Кентах та у Кракові. 1890 р. здобув габілітацію у Ягеллонському Університеті. Наступного року став викладачем догматичної теології в Університеті Св. Яна Казимира у Львові, пізніше деканом теологічного факультету, і ректором.

Він багато написав статей про Євхаристію та християнську археологію. 17 грудня 1900 р. Леон ХІІІ призначав 40-літнього отця Йосифа Більчевського Архієпископом Львова. Єпископські свячення відбулися 20 січня 1901 р. у Львівській катедрі.

Св. Йосиф Більчевський, був людиною молитви, мав добре серце, завжди просив Бога, щоб ревність у покликанні ніколи не згасала. Відзначався особливою покірністю, був працьовитий, і виконував свої обов’язки з любові до Бога, на Його Славу, та на служіння ближнім. Був фундатором храмів, каплиць та шкіл. Підтримував, як духовно так і матеріально всі важливі діяння в Львівській архідієцезії.

Помер 20 березня 1923 р. Спершу похований на Янівському кладовищі, тепер його мощі спочивають у Львівській катедрі. У Львові, під час своєї подорожі в Україну, Папа Йоан Павло ІІ, 26 червня 2001 р. проголосив його блаженним.

Джерела:

1. https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-23b.php3

2. Modlitwa wstawiennicza do św. Józefa Bilczewskiego

http://swieciblogoslawieniswieci.blogspot.com/2017/10/modlitwa-wstawiennicza-do-sw-jozefa.html

Опрацювала Софія Сагайдачна