slider-1 slider-4

 

Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; вчини, щоб ми живилися її вченням і палали прагненням істинної святості. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Свята Тереза від Ісуса народилася 1515 р. в Авілі, в Іспанії, у 20 років присвятила своє життя Богові в кармелітському монастирі. Св. Тереза старалася уникати всього, що мало хоч би тінь гріха, проте не почувала себе цілком «певною», автентичною, хоч всі готові були сказати, що ця покірна монахиня є святою.

1562 р. св. Тереза разом із сестрами засновує монастир «Кармеліток босих» в Авілі, які відрізняються суворим та закритим життям. Загалом вона заснувала 17 монастирів, які стали осередками молитви та містичного життя.

Попри всі випробування і слабке здоров’я, св. Тереза твердо трималася своєї віри в те, що «послух зазвичай полегшує навіть ті речі, які на перший погляд видаються неможливими, це ті клопоти, які переповнюють наші думки». Приступаючи до праці, вона писала: «Господь у своїй доброті допомагав мені у скількох інших, набагато важчих справах, що й тут мені залишається хіба уповати на Його милосердя».

Вона написала книжку «Внутрішній замок», у якій св. Тереза описує, як побачила «дивовижну кришталеву кулю, подібну на замок, у якому було сім осель, і в сьомій, у самісінькому центрі, у сліпучому сяйві сидів сам Цар Слави… Що ближче мешканці замку до його осереддя, то більше світла вони отримують. Поза мурами панує морок, там аж кишать жаби, змії та всіляке отруйне гаддя. Цар Слави не залишив замку, та кристал оповила темрява, світло зненацька зникло, і почав страшенно смердіти, а отруйні створіння, що повзали довкола, отримали змогу увійти в середину. Таким є стан душі у грісі, а брама замку – це молитва».

Померла свята 1582 р. в Алба де Торнес. 27 вересня 1970 р. Папа Павло ІV проголосив св. Терезу від Ісуса Вчителем Церкви. Вона разом з Катериною Сієнською стали першими в історії Церкви жінками, що отримали цей титул.

Джерела:

1. Święci na każdy dzień, Kielce 2006, с. 763-765.

2. Св. Тереза з Авіли, Внутрішній Замок, Львів: Видавництво «Свічадо», с.15-16.

3. Щоденно з Богом, Одеса 2018, с. 879.

Опрацювала Софія Сагайдачна