slider-1 slider-4

 

20-22 вересня 2019 р. відбувся Всеукраїнський конгрес сімей у Шаргороді та Вінниці під гаслом «Сім’я сильна Богом». Організатором поїздки був отець Яцек Коцур, відповідальний за душпастирство родини та подружжя у Львівській Архідієцезії лат. обр., настоятель парафії у Львові-Сихові, водночас викладач курсу Сімейного Консультування при Теологічному інституті св. Йосипа Більчевського. У другому та третьому дні конгресу брали участь викладачі Теологічного Інституту: Андрій Ястремський, Іван Гадьо, студенти: Олена Пернак, Чайка Ірина та Сагайдачна Софія, випускники: Наталія Федоришин, Ірина Бурнашова.

ІІ день конгресу – «Пізнання» відбувався у Вінниці у парафії Святого Духа. Ми почули цікаві та повчальні доповіді, свідчення подружжя, досвід священників та мирян у відкритті дитячих центрів: у Фастові (центр Святого Мартіна), у Рівному (Європейський сімейний центр «Традиція»). Всі разом молилися Коронку до Божого Милосердя за мир у родинах та в Україні під проводом єпископа Леон Дубравського, співали гімн «Року сім’ї». Захопливою була розповідь про спільноту «Сихар», яка допомагає подружжям у кризі. Наприкінці дня відбулася Свята Меса, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.

ІІІ дня, під назвою «Святкування», центральною вулицею Вінниці відбувся «Марш Родин» з Євхаристійною процесією. Під час маршу було чотири стояння, коли священники читали Євангеліє, а єпископи говорили коротке слово роздумів. На місцевій площі відбулася урочиста Меса, яку очолив Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті. Йому співслужили католицькі єпископи України, разом із католиками молилися православні єпископи, протестанти та представник ісламу.

Завершився конгрес сімейним фестивалем. У конгресі брали участь люди з усієї України і з-за кордону. Ми дякуємо Богові та організаторам за можливість бути учасниками цієї великої події у Рік Святості подружжя та сім’ї. Задоволені та щасливі, збагачені новим досвідом та знаннями, що нам допоможе у служінні як на катехитичних заняттях, так і в сімейних консультаціях, ми повернулися додому.

Софія Сагайдачна