slider-1 slider-4

Св. Альфонс Марія Лігуорі народився 27 вересня 1696 р. в Марінеллі, біля Неаполя, у заможній шляхетській родині. Його батько мріяв про службову кар’єру сина, тому освіті Альфонса приділялося багато уваги, а він, зі свого боку, був дуже здібним учнем – у 12 років вступив на правничий факультет Неапольського університету, а в 17 – був доктором світського і церковного права. Батько також планував для нього вдале подружжя, проте його наречена вступила до монастиря і незабаром померла. Св. Альфонс працював декілька років адвокатом, однак не міг змиритися з підкупами у судових справах і, всупереч батьковому бажанню, залишає біля Матері Божої в Порті Албі шпагу, та 1723 р. починає вивчати теологію.

За 4 роки стає священником, однак прагнучи досконалого життя, мріє про монастир. З запалом присвячується апостольській праці серед молоді та робітників. Збирає їх на вихідні, грає на гітарі, співає свої пісні та навчає правди віри. Душпастирська праця виснажила його і він відпочиває в Амальфі, проте не перестає апостолувати. Водночас познайомився з черницями, почав їх навчати, згодом вони стали жіночою гілкою згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів), яке заснував св. Альфонс, для праці з покинутими та бідними.

1773 р. Папа Климент ІІІ призначав св. Альфонса єпископом. Св. Альфонс мав тоді 66 років, однак був дуже активний – навчав, реформував монастирі, сповідав, висвячував на священників, проте не відмовився від дуже скромного і покутного життя. Згодом важко хворів, і останні роки життя провів у своєму згромадженні.

Помер 1 серпня 1787 р. у віці 91 року. Папа Григорій XVI канонізував його 1839 р.

Джерело:

https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-01a.php3

Опрацювала Софія Сагайдачна