slider-1 slider-4

 

Господи Ісусе Христе, за посередництвом святого Ігнатія Лойоли, даруй нам благодать бути Твоїми вірними воїнами, не боятися проголошувати Слово Боже і не розчаровуватися у наших випробуваннях. Амінь.

Святий Ігнатій Лойола народився 1491 р. і був тринадцятою дитиною у заможній лицарській родині в країні Басків у Іспанії. Батьки мріяли, щоб він став священником, проте він прагнув стати лицарем і служити королю Кастилії – Карлові V. Він мріяв про те, щоб вершити великі діла.

У травні 1521 р. поміж королівством Наварри та Францією розпочалася війна, і під час облоги Памплони, столиці Наварри, коли Ігнатій брав участь у захисті міста, одна з куль влучила йому в праву ногу і поранила ліву. Це був кінець його мрії потрапити на службу до короля Карла V, але початком ревного служіння Небесному Цареві. Лікуючись після поранення, він прочитав книжку «Лицарі Бога». Після цього покаявся і молився, щоб стати вірним лицарем Бога.

Бог обдарував його благодаттю духовного просвічення, що стало початком його «Духовних вправ», які він записував до своєї смерті 1556 р. Ігнатій Лойола відбув паломництво до Святої Землі, маючи велике бажання «помагати душам». Повертаючись в Іспанію, в нього виникло питання: «Що далі робити?», «Як помагати душам?»

У віці 34 років, відчувши Господній поклик, починає вчити латинську мову, щоб освоїти філософію та теологію, а після студій в Алкалії в Іспанії прямує до Парижа та в Саламанію. 1537 р. він з кількома товаришами прийняв свячення, і так виникло Товариство Ісуса. Відповідаючи на знаки часу, Ігнатій Лойола звільнив членів свого Товариства від тривалих спільних молитов, покаяння і монастирських звичаїв, наголошуючи на значенні індивідуальної молитви. Він також велику увагу приділяв послуху в житті кожного єзуїта:  беззастережній слухняності як готовності піти в будь-яке місце і діяти так, як того вимагає Христова слава. 27 вересня 1540 р. папа Павло ІІІ булою Regimini Militantis Ecclesiae затвердив Товариство Ісуса. Це був офіційний початок Згромадження Єзуїтів.

Ігнатія Лойолу беатифікував Папа Павло V 27 липня 1609 р., а канонізував Папа Григорій XV 12 травня 1622 р.

Джерела:

1. ŚWIĘCI na każdy dzień, Kielce 2006, с. 544-547.

2. http://jesuits.org.ua/2015/02/06/%d1%81%d0%b2-%d1%96%d0%b3%d0%bd%d0%b0%d1%82%d1%96%d0%b9-%d0%bb%d0%be%d0%b9%d0%be%d0%bb%d0%b0/

Опрацювала Софія Сагайдачна