slider-1 slider-4

 

Свята Марто, допоможи нам, щоб ми вірно до смерті служили Богові, як ти Йому служила. Допомагай нам в наших клопотах та життєвих труднощах. Заступайся за нас перед Престолом Всевишнього Отця, який живе і царює на віки вічні . Амінь

Свята Марта проживала разом із своїми родичами Марією та Лазарем у Витанії, неподалік Єрусалима (прибл. 3 км), на східному боці Оливної гори. Про св. Марту, ми знаємо із Святого Письма. Марта багато разів приймала Ісуса у своєму домі, що детально описує св. Лука (Лк 10,38-42). Марту також згадує св. Йоан, говорячи про воскресіння Лазаря. Тоді св. Марта визнала свою віру в Ісуса, як у Месію і Божого Сина (Йн 11,1-45). Євангеліст Йоан також описує перебування Ісуса у Лазаря шість днів перед Тайною Вечерею, коли Марта Йому услуговувала (Йн 12,1-11). З Витанії Ісус урочисто вирушив до Єрусалима в Пальмову неділю (Мк 11,1). І саме неподалік Витанії, на Оливній горі, Ісус вознісся на небо (Лк 24,50).

Деякі легенди говорять, що Марта, Марія і Лазар прибули до Франції. Лазар став єпископом того міста, Марія покутувала, молячись у пустелі, а Марта заснувала монастир. Часто її зображають її з драконом, якого вона веде на шнурку або кропить свяченою водою. Це пов’язано з іншою легендою, з якої дізнаємося, що св. Марта перемогла жахливе чудовисько.

У Франції 1687 р. засновано Згромадження сестер св. Марти, які опікуються хворими.

Джерело: Święci na każdy dzień, Kielce, 2006, с. 541-542

Опрацювала Софія Сагайдачна