slider-1 slider-4

Святий Йоаким походив з покоління Юди і був потомком царя Давида. Свята Анна, його дружина, була дочкою священика Маттана і Марії.

Святі Йоаким і Анна були багаті, і свої доходи ділили на три частини: одну давали на храм, другу – на бідних, а з третьої жили. Це мусили бути святі люди, якщо Бог вибрав їх на батьків Пречистої Діви. Прожили вони разом багато років і мали лиш одну зажуру – Бог не благословив їх дітьми, що вважалося карою за гріхи.

Одного разу, коли Йоаким зробив велику пожертву на Єрусалимський храм, тодішній архиєрей Ісахар не хотів прийняти тих дарів, бо були вони від бездітного чоловіка. Журба огорнула серце праведного Йоакима і він пішов у полонину, де паслися його стада, там плакав, молився до Бога і постив сорок днів. Свята Анна також не припиняла молитися, і часто сльози текли з її очей, коли думала, що це Боже покарання. 

Тоді до кожного з них явився Ангел і обіцяв їм потомство. Невдовзі Анна народила дочку і дала Їй ім’я Марія. А коли Марії виповнилося три роки, батьки віддали Її на службу Богові в Його святиню. Невдовзі після цього помер святий Йоаким. Свята Анна перебралася до Єрусалима і жила там при храмі до часу, коли Пречистій Діві виповнилося одинадцять років, за іншими джерелами, – аж до Різдва Христа Спасителя.

Джерело: І. Я. Луцик, Житія святих, Львів: Видавництво «Свічадо», 2013.

Опрацювала Софія Сагайдачна