slider-1 slider-4

 

Боже, Ти зміцнив наш народ у визнанні Твого Імені через вчення і мучеництво святого Брунона, єпископа.  Просимо, щоби той, хто проповідував віру в Твоє ім’я, заступався за нас перед Престолом Всевишнього. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Святий Брунон народився 974 р. в родині німецьких графів у Кверфурті. Згодом навчався в Магдебурзькій школі. 998 р. вступив до монастиря бенедиктинців на Авентино. П’ять років раніше в цьому монастирі перебували св. Войцех та блаженний Радзім. Св. Брунон отримав чернече ім’я – Боніфацій.

999 р. він склав довічні обіти. В тому самому часі ближче познайомився зі св. Ромуальдом – засновником камедулів, і з 1001 року він уже перебував в камедульській пустельні, поблизу Равенни. Того самого року св. Ромуальд організував місію до слов’ян, до місіонерів хотів долучитися і св. Брунон. Для отримання папських привілеїв св. Ромуальд висилає св. Брунона до Рима. Св. Брунон отримав від Папи палій і номінацію на місійного митрополита, що уповноважувало його призначати єпископів на місійних територіях.

1005 р. він поїхав до Угорщини, наступного року перебував у Польщі, а за рік Папа вислав його до Києва, і аж до Чорного моря, до печенігів. 1008 р. св. Боніфацій вирушив до Швеції. Помер мученицькою смертю у 35 років, разом із 18 сподвижниками, 9 березня 1009 р. у Ятвягії. Болеслав Хоробрий викупив його тіло, проте де перебувають його мощі тепер невідомо.

Джерела:

1. https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-12a.php3

2. https://marylka57.blogspot.com/2013/07/litania-do-sw-brunona-bonifacego-z.html

Опрацювала Софія Сагайдачна