slider-1 slider-4

Святий Йоане, терпеливий і мужній у випробуваннях, особливо під час втрати зору, випроси для нас чесноту мужності, щоб ми ніколи не нарікали на хрест нашого життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Св. Йоан народився 1414 р. в Дуклі, в Польщі. Його батьки були міщанами. Спершу навчався в місцевій школі, а потім поїхав навчатися до Кракова, де ним, зокрема, опікувався св. Йоан Кентійський.

У молодому віці вступив до конвентуальних францисканців, але під впливом проповіді св. Йоана Капістрана – реформатора францисканського життя 1463 р. перейшов до бернардинів. Значну частину свого життя він провів у Львові. Св. Йоан з Дуклі прославився як ревний проповідник Божого слова і сповідник та духовний керівник. Мав велику любов до Пресвятої Діви Марії, яка йому являлася ще за земного життя. Наприкінці життя він втратив зір та мав спаралізовані ноги.

Помер 29 вересня 1484 р. у Львові, де його поховали у чернечому хорі. Невдовзі після смерті почали діятися чуда за його заступництвом. Після Другої світової війни його мощі перевезли до Жешува, а 1974 р. до його рідної місцевості – Дуклі. Вшановують св. Йоана в Польщі та Литві. Він є покровителем Львова, оскільки львів’яни вважають, що саме він врятував це місто від знищення 1648 р.

Його канонізаційний процес розпочався ще 1754 р., але через різні історичні перипетії святим Йоана оголошено лише 1997 р.

Джерело:

Święci na każdy dzień, Kielce 2006.

Опрацювала Софія Сагайдачна