slider-1 slider-4

 

Свята Маріє Ґоретті! Ти безстрашно пролила кров у юному віці. Щоб зберегти своє дівоцтво незаплямованим, ти пожертвувала своїм життям. Випроси нам у Господа перемогу у спокусах, втіху та силу у стражданнях і всі благодаті, які нам потрібні. Допоможи нам іти через життя чисто і побожно, щоб ми, як і ти, здобули вічну нагороду на небі. Амінь.

Марія народилася 16 жовтня 1880 року у Корінальдо, неподалік Анкони над Адріатичним морем. Її охрестили у день народження, а таїнство Миропомазання вона отримала у віці 6 років. Її батьки були бідними людьми і тяжко працювали, шукаючи кращих умов праці і життя вони переселилися до Ферієрі, неподалік відомого Марійного санктуарію в Неттуно. Невдовзі помер батько, і весь тягар утримання сім’ї і виховання дітей впав на материнські плечі.

Марія була побожною, часто молилася Розарій, підтримувала матір після смерті батька і допомагала їй поратися по господарству. В тому самому домі жила інша сім’я – Серенеллі, зокрема Алессандро, 18-літній юнак, який домагався від Марії грішних стосунків, навіть погрожуючи смертю. Попри те, що Марія всіляко уникала його, одного разу їй не вдалося втекти, і, героїчно захищаючи свою гідність, вона зазнала аж 14 ножових ран. Її життя не вдалося врятувати, вона померла в лікарні у віці 12 років, перед смертю прощаючи своєму убивці.

Алессандро впродовж 26 років відбував покарання, а згодом вступив до францисканського ордену мирян і решту життя провів у капуцинському монастирі. Помер у віці 88 років (6.05.1970 р.). Наприкінці життя він написав:

«Я вже старий… на схилі життя… В молодості я пішов поганою дорогою… Поруч були релігійні люди, які жили згідно зі своєю вірою, але я недооцінював ані їхніх порад, ані прикладу… У своїй пристрасті я вчинив злочин. Тепер я здригаюся від однієї думки про неї. Марія Горетті тепер свята, вона була наче добрий ангел, якого мені дало Боже Провидіння, щоб мене врятувати. Досі я чую у своєму серці слова її прощення. Вона молилася за мене, заступалася за свого вбивцю.»

Папа Пій XII беатифікував Марію Горетті 27.04.1947 р., а канонізував – 24.06.1950 р. Її реліквії спочивають у Марійному санктуарії в Неттуно. Під час канонізації Пій XII промовив слова, які досі не втратили своєї актуальності:

«Життя цієї простої дівчини… гідне не тільки неба, воно також гідне, щоб з подивом і шаною на нього поглянули сучасні люди. Нехай батьки і матері вчаться як старанно у порядності, святості і мужності потрібно виховувати дітей, яких їм довірив Бог; як формувати їх згадно з засадами католицької релігії, щоб вони, коли зазнають випробування, зуміли з Божою допомогою вийти з нього переможцями, недоторканими і незаплямованими. Нехай вчаться веселі діти, нехай вчиться відважна молодь, що не можна ганебно піддаватися чарам спокусливих вад, оманливим і короткотривалим пристрастям, але радше, навіть із зусиллями та у зреченнях, витривало йти до досконалості християнського життя.»

Останки Алессандро Серенеллі покладено поруч з реліквіями св. Марії Горетті – його жертви. Це є символ цінності прощення, а також довіри до Бога, який не хоче смерті грішника, а того, щоб він навернувся і жив.

Джерела:

1. https://molytva.at.ua/index/molitvi_do_svtoji_mariji_oretti/0-359

2. http://www.mariagoretti.pl/swiadectwo-zycia/biografia

3. S. Hołodok, Święta Maria Goretti, https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_goretti.html

Опрацювала Софія Сагайдачна