slider-1 slider-4

 

Марія тісно і нерозривно пов’язана зі своїм Сином – Відкупителем світу. Вона була з Ним у всіх таємницях Спасіння, починаючи від Благовіщення – моменту, коли погодилася стати Божою Матір’ю, аж до останнього Його подиху на хресті.

Бог обдаровує нас благодаттю завдяки заслугам Христа безпосередньо, або опосередковано – за заступництвом Марії, якщо ми Її про це просимо. Водночас усвідомлюємо, що маємо єдиного Посередника між Богом і людьми – Ісуса Христа, і саме з Його виняткового Посередництва виникає особлива Материнська роль Марії.

Перебуваючи вже на небесах, Вона допомагає вірним свого Сина отримувати дари вічного спасіння: огортає їх своєю материнською любов’ю, щоб вони щасливо дійшли до вічної Батьківщини. Тому Її називають Заступницею, Посередницею, Допомогою і прибігають до Неї у важкі моменти життя.

Свято Пресвятої Діви Марії – Допомоги християн Папа Пій VII установив 1816 року, як подяку за те, що саме цього дня, звільнений з неволі Наполеона, він міг повернутися до Апостольської Столиці і продовжувати своє служіння Богові та Церкві.

Вперше в історії Церкви так її назвав Вчитель Церкви святий Ефрем (+373). Він написав, що Марія є заступницею і допомогою для грішних і нещасливих. Таким самим титулом Її вшановує Григорій з Назіанзу. Називаючи у такий спосіб Марію, вони мали на увазі всіляку допомогу, яку Мати Божа нам уділяє і уділити може.

7 жовтня 1571 року християни перемогли турецький флот, відтоді в Лоретанській літанії закликаємо до Марії «Допомого християн, молись за нас».

Генеральний настоятель Салезіянського Згромадження о. Анхель Артіме  зауважив, що Відданість Марії – Допомозі християн є досвідом активної та оперативної присутності Марії, що відбувається в серцях і у праці: це особисті стосунки з “Тією, яка зробила все”

Опрацювала Софія Сагайдачна

Джерела:

1.https://mojeslowo.wordpress.com/2016/05/23/24-maja-wyjatkowa-uroczystosc-swieto-najswietszej-maryi-panny-wspomozycielki-wiernych/

2. http://sdbua.net/new/2018/05/26/sviatkuvannia-u-bazylitsi-marii-pomichnytsi-khrystyian/\