slider-1 slider-4

Святий Антонін Піроцці народився 1389 р. у Флоренції. З великими труднощами його прийняли до домініканського ордену, де отримав пресвітерські свячення 1413 р. Своїм життям він довів, що сильний дух може жити в делікатному тілі. Він служив у різних монастирських домах, зокрема у Санта-Марія-сопра-Мінерва, де наказав помістити реліквії св. Катерини Сієнської, що перебувають там досі. 

Побудував у Флоренції відомий монастир св. Марка, який бл. Фра Анжеліко оздобив фресками.  Піклуючись про розвиток молоді, зробив бібліотеку св. Марка доступною для студентів. Відтоді ця бібліотека вважається першою публічною бібліотекою в Європі.

Папа Євген IV призначив його архієпископом Флоренції, де він, попри небажання взяти на себе таку відповідальність, виявився надзвичайно ревним пастирем. 

Святий Антонін є автором багатьох праць у галузі канонічного права, аскетичного і морального богослов’я, найвідомішим з яких є Summa di morale. Це дуже заслужений святий для Третього Домініканського Ордену, про який невтомно піклувався.

Помер 2 травня 1459 року напередодні Урочистості Господнього Вознесіння. Оскільки Папа Пій II хотів особисто взяти участь у похороні, то поховали його аж за 8 днів. Тіло святого впродовж тих днів було не тільки свіжим, а й виділяло гарний, інтенсивний запах. Воно досі зберігається у монастирі св. Марка у Флоренції. 

Канонізував св. Антоніна Папа Адріан VI 1523 р.

Джерело: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-10b.php3

Опрацювала Софія Сагайдачна