slider-1 slider-4

Ми не чинимо з Марії Бога. Ми пам’ятаємо, що Марія є творінням, отже, між Нею і Богом існує безмежна прірва, яку заповнює тільки любов. Але водночас ми не можемо навіть на мить забути, що ця прірва є також між Марією і рештою творіння, адже як Бог є лише один і єдиний у нествореному порядку, так Марія як Матір Бога є тільки однією і єдиною у створеному порядку. Вона творить наче окремий світ між Богом та рештою творіння і окрему ієрархію.

Святий Йосиф Більчевський

(List Pasterski Królowa Korony Polskiej)

 

1 квітня 1656 р. король Ян Казимир, у Львівському катедральному храмі, перед чудотворним образом Матері Божої Милостивої, урочисто проголосив Пресвяту Діву Марію царицею Польщі і віддав свої володіння під Її опіку. Цю урочистість Цариці Польщі, св.Пій X установив для Львівської Архідієцезії, Папа Пій XI розширив на всю Польщу 1924 р. Святий Йоан XXIII 1962 року проголосив Пречисту Діву Марію Царицею Польщі, головною покровителькою країни, разом зі святими єпископами і мучениками Станіславом і Войцехом.

31 жовтня 1943 року Папа Пій XII присвятив весь світ Непорочному Серцю Марії і водночас заохотив всі християнські народи віддатися під опіку Пресвятої Богородиці.

Джерела: 1. https://misericors.org/czy-3-maja-uroczystosc-nmp-krolowej-polski-uczestnictwo-we-mszy-sw-jest-obowiazkowe/

2. https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-03a.php3

Опрацювала Софія Сагайдачна