slider-1 slider-4

(Спомин 15 березня)

Покровитель пекарів

Боже, Небесний Отче, Ти щодня даєш нам хліб. Поблагослови нашу працю. Навчи нас ділитися хлібом. Поблагослови наші родини, щоб нам не бракувало хліба. Благаємо Тебе через Ісуса Христа, який помножив хліб на пустині і сам став Хлібом, за заступництвом Матері Божої Годувальниці та святого Климента – покровителя пекарів.

Святий Климент народився 26 грудня 1751 року в Моравії, у великій чеській родині. На хрещенні отримав ім’я святого Йоана Апостола. Коли мав 7 років, помер батько. Мати, виховуючи сама 12 дітей, не змогла дати належної освіти Йоанові, а він намагався їй допомагати і працював пекарем. Однак мав глибоке прагнення присвятити своє життя служінню Богу. 

Для цього він разом зі своїм приятелем поїхав до Рима, а потім до Тіволі, де долучився до ченців-пустельників, однак не почувався там добре. Мав  запал до апостольської праці, тому залишивши монастир і повернувся додому. Навчався в гімназії у монастирі норбертанців в Клостербюрку і водночас працював там пекарем, щоб оплатити свою науку і навчання. Щодня брав участь у Святій Месі, на що звернули увагу деякі заможні жінки і допомогли йому вступити до Віденського університету.

Згодом у Римі він вступив до Згромадження редемтористів, обираючи собі ім’я Климент Марія. Священицькі свячення отримав 1785 р., маючи 34 роки. Впродовж 21 року перебував у Варшаві, опікувався двома храмами, сиротинцем, школою та інтернатом, займався служницями, доброчинною діяльністю, заснував друкарню і видавав релігійну літературу. Завдяки його зусиллям Згромадження дуже розвинулося в Польщі, однак нова прусська влада заборонила його діяльність на території Польщі.

Святий Климент змушений був оселитися у Відні, де займався молоддю, був палким проповідником і ревним сповідником. В цьому місті він помер у славі святості 15 березня 1820 р. папа Лев XIII беатифікував його 29 січня 1888 р. Папа Пій X канонізував 20 травня 1909 р., а 1914 р. проголосив покровителем Відня.

Джерела: 1. https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-15a.php3

2. http://swietyklemens.net/?page_id=143

 Опрацювала Софія Сагайдачна