slider-1 slider-4

 

Покровителька несправедливо звинувачених, вдів, багатодітних сімей та батьків, у яких померла дитина

Серце святої Матильди, королеви, відвернулося від пристрастей і марнот цього світу, а сповнилося Божою любов’ю і милосердям для бідних. Нехай наші серця з любові до Бога також стануть байдужими до марнот цього світу та відкритими для Божого заклику: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк 6,36).

Св. Матильда фон Рінгельхайм народилася у Вестфалії 895 р. Вона була дочкою саксонського князя Теодоріка (Дітріх) і Райнхілде. Св. Матильда виховувалася у монастирі бенедиктинок в Герфорді і вважали ці роки найкращими у своєму житті.

У віці 14 років вона вийшла заміж за Генріха Пташника, який за три роки став саксонським князем, а 919 р. королем Німеччини і увійшов в історію як Генріх I (919-936). Життя королеви пройшло мирно. Її чоловік дав їй цілковиту свободу, щоб робити добро і вона не жаліла грошей для Божої слави і добра вбогих.

У подружжі вона прожила 25 років і народила п’ятеро дітей, серед яких св. Бруно, архієпископ Кельну. Після смерті чоловіка (2 липня 936 р.) вона стала свідком громадянської війни, що вибухнула між її синами Отто і Генріком за царський трон. Переможцем став Отто, який звинувачував свою матір в тому, що вона занадто багато грошей тратить на релігійні цілі, сам безмірно витрачаючи державні кошти на війни.

Св. Матильда дуже страждала від цього, проте підтримувала сина, коли він засновував митрополію в Магдебурзі в 960 р. і підлеглих дієцезій на слов’янських землях. Св. Матильда вбачала в цьому можливість християнізації слов’ян.

Останні роки свого життя Матильда присвятила себе молитві і ділам милосердя. Щодня вона приймала бідних за своїм столом, бачачи в них самого Ісуса. Вона зі свого особистого майна щедро допомагала храмам та монастирям. Збудувала два великі абатства бенедиктинів і бенедиктинок, в якому провела останні роки життя. Померла 14 березня 968 р. у віці 73 років.

Джерела: 1. https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-14.php3

2. https://stacja7.pl/swieci/sw-matylda-krolewska-rozrzutnosc-koguty/

Опрацювала Софія Сагайдачна