slider-1 slider-4

Святій Марії Бернардеті Субіру з’явилася Непорочно Зачата Пречиста Діва Марія в м. Лурд (Франція) в гроті Масабель

«З Ісусом я щаслива серед терпіння на своєму ліжку більше, ніж королева на своєму троні» – св. Бернадета Субіру

В Лурді жив бідний мельник Франсуа Субіру зі своєю дружиною Луїзою та чотирма дітьми. Вони жили дуже бідно, проте їхня родина практикувала живу католицьку віру. Найстаршою із дітей була Марія-Бернарда, яка народилася 7 січня 1844 р. Від народження хворіла на хворобу легенів. Маючи 14 років, вона не вміла ні читати, ні писати, але знала, як молитися розарій.

11 лютого 1858 р., холодного зимового дня, Бернадета із сестрою і сусідською дівчиною пішли за місто назбирати хмизу. Недалеко від того місця, де стояла Бернадета, була скеля з печерою-гротом, що називалася Масабель. Дівчата пішли далі, а Бернадета залишилася перед печерою. Раптом вона почула шум і злякалася. Глянувши в бік печери, побачила в скельній щілині кущ рожі, що хитався від подиху вітру. Майже одночасно з печери вийшла золотиста хмарка, а трохи пізніше над кущем з’явилася Діва. Вона кивнула Бернадеті і покликала її до себе. Бернадета впала на коліна, витягнула свій розарій і почала молитися.

Богородиця виглядала як молода синьоока 16-річна дівчина, одягнена в білу сукню і перепоясана синім паском. На голові мала білий серпанок, з під якого ледве було видно Її волосся, і він спадав по Її плечах нижче Її стану. Ноги Богородиці були босі, але вкриті полами Її сукні, а на самих кінчиках ніг були розквітлі жовті рожі. Зернятка Її розарію були білі, а золотий ланцюжок блищав так, як дві троянди на Її стопах.

Під час наступних зустрічей Бернадету перевіряв лікар, який був поруч, коли вона розмовляла із Дівою Марією. Саме тоді Божа Мати наказала Їй молитися за грішників. Державні урядники міста заборонили дівчині ходити до гроту, її допитувала, залякували, хотіли ув’язнити, але Бернадета, впевнена у своїй правоті, не припинила ходити до печери. 23 лютого Діва Марія відкрила їй три таємниці, які вона нікому не могла виявити та зберігала до самої смерті.

Під час дев’ятого об’явлення, 25 лютого, Діва Марія залишила людям спомин про себе: цілюще джерело, біля якого досі зцілюються люди.

4 березня біля печери зібралося понад 20 тисяч людей. 25 березня, у свято Благовіщення Бернадета запитала Богородицю, як Вона називається. Після третього запитання жінка нахилилася і дуже лагідно сказала: «Я Є НЕПОРОЧНЕ ЗАЧАТТЯ». Люди почали молитися: «О, Маріє, без гріха первородного зачата, молися за нас, що прибігаємо до Тебе». 16 липня 1858 року – це була остання вісімнадцята з’ява Божої Матері вірній Бернадеті.

Після цього в Лурді почали діятися чуда зцілення. Бернадета вступила до місцевого монастиря сестер Милосердя. Її покликанням було страждання за свої і людські гріхи, а померла вона 16 квітня 1879 р. зі словами: «Пресвята Маріє, Мати Божа, молися за мене бідну грішницю, тепер і годину моєї смерті».Святою її оголосив Папа Пій ХІІ 1933 р.

Невдовзі після об’явлень на прохання Пресвятої Богородиці над гротом в скелі Масабель збудовано санктуарій Нотр-Дам-де-Лурд (Божої матері Лурдської), відомий також під назвою Домене.

Лурд – особливе і дуже святе місце. Тут людська неміч голосно свідчить про Божу могутність, тут концентрація надії на Боже милосердя і заступництво Пресвятої Богородиці така велика, що вже сама здається чудом. Тут кожна людина, ставши свідком людських обмежень, хвороб, старості, а також жертовної допомоги ближньому, може відчути: немає відчаю, немає безнадії і всяке терпіння – лише крок до Божої Любові.

Джерела: 1.http://pilgrimage.in.ua/lurd-lyurd-mistse-zhyvoho-chuda/; Дев’ятниця до Пречистої Діви Марії з Люрда, Львів: «Жива Вервиця» Львів, 2008, с. 91-99

Опрацювала Софія Сагайдачна