slider-1 slider-4

 

О святий Йоане Боско, ти, що мав велике милосердя до людських потреб, виблагай мені від Бога благодаті, необхідні для спасіння моєї душі. Випроси, для мене для моїх рідних, близьких і знайомих, зміцнення віри, надії, любові, душевного спокою, витривалості у вірі, добрі, щоб я жив згідно з Божою волею і осягнув Небесне Царство. Амінь.

Народився 16 серпня 1815 р. в П’ємонті на Півночі Італії. Коли за два роки помер його батько, вихованням зайнялася побожна мати Маргарита. Маючи 10 літ, наснився йому дивний сон, про який згодом він сам розповів:

«Я був на луці серед розбещених дітей, там були діти, які погано себе поводили. Потім з’явилася одна достойна пані, і діти відразу перемінилися на диких звірят. Коли я стояв та дивувався такій перемін, пані сказала мені: Дивись, це твоє поле праці. Будь терпеливим, добрим, покірним. Те що зараз станеться з тими звірятами, ти маєш зробити з моїми дітьми. Замість диких звірів я побачив, молодих ягнят. Я пробудився потішений та щасливий». Цей сон, який накреслив все його життя, адже Йоан Боско під проводом Пресвятої Богородиці, цілковито посвятився бідному і заблуканому юнацтву.

1835 – вступає до семінарії. 1841 – стає священиком в Турині і розпочинає свою місію апостола молоді, та дає початок Ораторії (з лат. Oratorium – місце молитви) – осередку для юнаків. Святий дуже добре знав св. Домініка Савіо, він сказав про нього: «Це був юнак, який вмів хотіти». 1859 – засновує Салезіянське Згромадження. 1872 – разом із св. Марією Домінікою Мадзарелло організовує Згромадження Сестер Салезіянок. 1876 – засновує Асоціацію Салезіян – співпрацівників (на подобу третього ордену). 1883 – проводить реколекції у Турині в Ораторії, на яких був св. Август Чарторийський, ці реколекції мали значний вплив на вибір життєвої дороги святого Августа.

1888 – помирає у Турині. 1934 – Папа Пій ХІ проголошує Отця Боско святим. 1988 – Святіший Отець Папа Іван Павло ІІ проголощує св. Йоана Боско Батьком і Учителем молоді.

«Чи то близько, чи то далеко, я завжди думаю про вас. Лиш одне в мене бажання: бачити вас щасливими вже тепер, а згодом у вічності» (Св. Йоан Боско).

Джерела:

Т. Боско, Краще вмерти, ніж згрішити, Видавництво «Свічадо», Львів 2015.

А. Трух, Життя Святих, Видавництво «Місіонер», Львів 1999, с. 155-172.

Опрацювала Софія Сагайдачна