slider-1 slider-4

 

«Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана, щоб хреститися від нього» (Мт 3,13)

Всемогутній, вічний Боже, після Хрещення в Йордані Ти урочисто проголосив, що Христос, на котрого зійшов Святий Дух, є Твоїм улюбленим Сином; вчини, щоб Твої усиновлені діти, відроджені з води і Святого Духа, завжди жили у Твоїй любові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Під час свого Хрещення Ісус об’являє себе як Месію і Спасителя. Про Його Божественну місію свідчить сам Отець Небесний, промовляючи з неба: «Ти єси Син мій любий, у тобі – моє уподобання» (Мк 1,11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього; свідчить і святий Йоан Хреститель, вказуючи на Нього: «Ось Агнець Божий, що бере гріхи світу» (Йн 1,29).

У давнину на свято Богоявлення відбувалося урочисте хрещення катехуменів, яке називали також світлом або просвіченням, а катехуменів – просвіченими. Звідси і урочистість Богоявлення називалося просвіченням, святом світел і святими світлами, бо Ісус прийшов, щоб усіх просвітити: «Народ, який сидів у темноті, – побачив велике світло» (Мт 4,16). Святий Григорій з Назіанзу, у своїй проповіді на Богоявлення дає назву «Слово на святі світла явлінь Господніх» і починає її так:

«Знову мій Ісус і знову таїнство, таїнство переможене і божественне, що звіщає нам небесну світлість! Бо святий день світел, що його ми дочекалися і удостоїлися святкувати, має за початок Хрещення мого Христа справжнє світло, що просвічує кожну людину, що приходить на світ».

Господнє Хрещення показує нам одну з найбільших і найглибших правд нашої святої віри – об’явлення Пресвятої Трійці, яка під час Хрещення засвідчила Його божественність.

Християнська віра – це прийняття Задуму Трьох Осіб про наше Спасіння. Цей задум з ініціативи Бога Отця, який закликає людей і їм прощає, звершується через місію Його Сина – Посередника Завіту, і продовжується в Церкві завдяки дії Святого Духа, який освячує світ.

Наше християнське життя розпочинається від моменту святого Хрещення, яке ми отримуємо в Ім’я Пресвятої Трійці, впродовж свого земного життя ми покликані сповідувати Отця, і Сина, і Святого Духа, щоб після смерті з’єднатися з Триєдиним Богом уже навіки.

Джерела:

1. Ю. Катрій, Пізнай свій обряд, Львів: Видавництво «Свічадо», 2014.

2. Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/01/108746

Опрацювала Софія Сагайдачна