slider-1 slider-4

Часто світ подає якісь новинки-цікавинки, які ніби на перший погляд виглядають досить невинно, а навіть доволі мило. Не маю тут у жодному випадку на увазі, що потрібно в усьому бачити релігійний підтекст, однак закликаю християн, якщо вже себе такими вважаємо, “включати мозок” і тверезо оцінювати те, що нам подають. У кожній життєвій ситуації потрібно думати, зважувати і обирати, бо часто нам підсовують “пережовану” інформацію, а насправді варто перевірити і зануритись у ситуацію.

Так от до чого це все! На днях зустрілись із подругами на каві. Зустріч була милою, бо давно не бачились… Оскільки людей у закладі було багато, офіціанти трохи довше, ніж зазвичай, несли замовлення. Тут у когось потягнулась рука до столика, на якому лежали досить гарні розмальовки для дорослих. Мені вони давно впали в око, бо вже кілька років добре продаються на ринку книжок. Рекламою для їхнього продажу є антистресовість, тому ці розмальовки для дорослих. Думаю, що ви також зустрічали такі книжечки. Ідея доволі цікава! Хто ж із нас у вирі щоденних справ не шукав способу на релакс? Я навіть кілька разів тримала їх у руках і задумувалась над тим, щоб купити, однак усе якось не складалось. Звичайно, розмова пішла про ці книжечки. Одним дуже сподобались ці різноманітні картинки, інші нарікали що дуже дрібний малюнок, а ще у когось виникло запитання: що це таке?

Зустріч закінчилась і ми розійшлися хто куди. Однак запитання про те, що таке “мандала”, так називають такого роду картинки, і чому ці картинки такі загадкові закарбувалось у моїй голові. На наступний день переглядаючи якусь телепрограму, я знову почула це слово і згадала, що моє запитання залишилось без відповіді. Звичайно, почала шукати у всесвітній павутині, може не найкращий спосіб, але найшвидший. Отож, найвідоміше (хоча не найнадійніше) джерело – Вікіпедія, подає, що “мандала – це сакральний символ, що використовується при медитаціях у буддизмі, символізує сферу перебування божеств,  інтерпретується як модель Всесвіту, «карта космосу», вираження усього”1. Цікава інформація! У мене нарешті у голові засвітилась лампочка. Одразу ж розповіла подрузі, яка поставила запитання щодо походження назви розмальовки. Ми були здивовані. Малюночки ж досить красиві, особливо коли бачиш вже завершені і розмальовані. От у такий, зовсім невинний, спосіб зло може працювати над тим, аби нам закрутити в голові і з часом переконати, що це власне та дорога, якою потрібно йти. Обкладинка гарна, але зміст вже не зовсім. Тільки тепер я зрозуміла чому мене так відштовхувала ця розвага.

Якщо я християнин, то повинен наповнюватись наукою Ісуса Христа та пильнувати, аби зовнішні омани не відвели мене від Господа. Читаємо у Святому Письмі: “Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти” (1 Пет 5,8)2. Для мене це ще один приклад того, що все, що подає світ, потрібно пересипати через сито навчання Церкви. Заохочую також і вас думати, зважувати і просити Бога про розпізнання у справах для нас незрозумілих: “Чувайте ж, моліться, щоб не ввійти в спокусу. Дух бадьорий, але тіло кволе!” (Мк 14, 38)2.

Замітини розмальовки мандала на християнські владося польському видавництву «Edycja Świętego Pawła»3. Розуміючи потребу такого видання на ринку, вони розробили серію розмальовок для дорослих, які зображують християнські символи та зображення різноманітних орнаментів навколо цитат із Святого Писання.

Автор: Ірина Рудь

Використано джерела:

1 Вікіпедія, 06.02.2018

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B0

2 Святе Писання переклад І.Хоменка

3 https://www.edycja.pl/produkty/biblia-i-biblistyka/wokol-biblii/szczescie-kolorowanka-dla-doroslych