slider-1 slider-4

 Немає справжньої покори без приниження

29 січня 2018 року, під час ранкової Меси в каплиці «Дому святої Марти», Папа Франциск зосередився на постаті царя Давида, що дозволив Господу себе перемінити та простити, взявши на себе тягар своїх гріхів, аби стати святим.

Якщо я не в змозі стерпіти, перенести впокорення,- це не покірність, правильна дорога є Ісусова, прообразом якої є поведінка Давида: переносити приниження.

читати текст повністю

Великопісні реколекції для Папи та Римської Курії

З 18 по 23 лютого 2018 року відбудуться Великопісні реколекції для Папи Франциска та Римської Курії, які проведе о. Жозе Толентіно де Мендонса, 53-річний португальський священник, віце-ректор та викладач Лісабонського католицького університету, консультант Папської Ради в справах культури, теолог і поет.

«Похвала спразі» - така тема духовних вправ, що пройдуть в реколекційному центрі Отців Паулінів «Дім Божественного Учителя».

читати текст повністю

Росія. «Час скромної, щоденної місії»

29 січня 2018 року, відбулася зустріч Папи Франциска з єпископами Російської Федерації, в рамках візиту «ad Limina Apostolorum».

Після зустріч з Папою Франциском голова Єпископської Конференції Росії архієпископ Паоло Пецці дав інтерв’ю для «Vatikan News».

читати текст повністю

Апостольська конституція «Veritatis gaudium»

Ця Апостольська конституція Папи Франциска присвячена церковним університетам і факультетам опублікована 29 січня 2018 року. В документі йде мова про «радість істини», Істина – це Христос, це Світло, про яке ми оновлено маємо звіщати та свідчити.

Святіший Отець вказує на чотири аспекти оновлення церковної освіти, які повинні надати нового імпульсу вищим церковним навчальним закладам.

читати текст повністю

Єпископат Білорусії з візитом «ad Limina» у Ватикані.

1 лютого 2018 року відбувся візит єпископів з Білорусії у Ватикані, після зустрічі з Папою Франциском архієпископ Тадеуш Кондрусєвіч, Митрополит Мінсько-Могилевський, розповів в інтерв’ю «Vatikan News» про перебіг зустрічі з Святішим Отцем. Головною темою зустрічі була релігійна та суспільно-політична ситуація в Білорусії.

читати текст повністю

«Смерть є фактом, спадком та пам’яттю»

1 лютого 2018 року, під час проповіді в каплиці «Дому Святої Марти», Папа Франциск наголосив на значенні часу, яким ми не володіємо, і яким не керуємо. Кожен з нас має свій відведений земний час, та, що б ми зробили, якщо б це був останній день?

читати текст повністю

«Боротьба з насильством, вчиненим в ім’я релігії»

2 лютого 2018 року, на приватній аудієнції в Климентському залі апостольського палацу, приймаючи учасників конференції на вище згадану тему, Папа Франциск наголосив: Бог не має нічого спільного зі злочинами, вбивствами, поневоленнями, переслідуваннями, експлуатацією. Бог є Святим, для Нього важлива кожна людина, кожне життя.

читати текст повністю

«Дозволити Ісусові зустріти себе та зустрітися з Ісусом»

Саме так звернувся наступник Петра до богопосвячених осіб під час Святої Меси, 2 лютого 2018 року, в базиліці Святого Петра. Після освячення свічок, з якими представники спільнот богопосвяченого життя, співслужителі, та Святіший Отець урочистою ходою увійшли до храму.

У своїй промові Папа Франциск нагадав, що Східні християни називають це свято «Стрітенням», також наголосив на зустрічі між молодим та старшим поколінням, і вказав, що головна зустріч, це зустріч з Ісусом, та зустріч з людиною, яка стоїть поруч.

читати текст повністю

«Ангел Господній», неділя 4 лютого 2018 року

Папа Франциск після молитви «Ангел Господній», скерував до вірних промову і намір посту та молитви за мир 23 лютого, у п’ятницю першого тижня Великого Посту, та просив християн і небайдужих людей приєднатись до цієї ініціативи.

читати текст повністю

 

Опрацювала Зеновія Щербініна, за матеріалами radiovaticana.va