slider-1 slider-4

 

Папа до зібраних на форумі в Давосі

23 січня 2018 року Папа Франциск надіслав послання на ім’я Виконавчого Голови Всесвітнього економічного форуму Клауса Шваба, яке відбувалося у швейцарському місті Давос. Послання зачитав кардинал Петер Турксон, в якому Папа дякує за запрошення взяти участь у цьому форумі, та висловлює сподівання, що ця зустріч допоможе відновити гідність у житті кожної людини, яка живе з невизначеною впевненістю через міграції, війни та інші соціальні труднощі.

читати текст повністю

«Правда визволить вас» (Йн 8,32). Неправдиві новини й журналістика миру»

Саме ця тема є посланням Папи Франциска на 52-ий Всесвітній день суспільних комунікацій, що відбудеться 13 травня 2018 року, однак текст оприлюднено 24 січня 2018 року, у день покровителя журналістики Святого Франциска Сальського.

У посланні Папа закликає протидіяти неправді, та залишатися «опікунами новин». У Книзі Буття змій є «творцем перших неправдивих новин», але найкращим антидотом брехні, є люди вірні правді.

читати текст повністю

Папа про переслідування єзидів

Під час загальної аудієнції 24 січня 2018 року, Папа Франциск у Ватикані прийняв представників спільноти єзидів з Німеччини. Святіший Отець закликав до пошани переслідуваної меншини, додавши, що в усьому світі етнічні та релігійні меншини, також і християни зазнають переслідувань через віру.

Єзиди (язиди) – етнорелігійна меншина, нащадки древніх вавилонян.

читати текст повністю

Президенти ЦАР та Гаїті у Ватикані

25 січня цього року, Папа Франциск прийняв Президента Центральноафриканської Республіки Фостіна Арканжа Туадеру, який згодом зустрівся з Державним Секретарем святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном.

26 січня цього року, відбулася зустріч Папи та Президента Гаїті Жовенеля Моїза, який опісля зустрівся з Секретарем, відповідальним за стосунки з державами, архієпископом Поллем Р. Галлагером.

читати текст повністю

«Благодать Святого Таїнства – Хрещення»

25 січня 2018 року, у папській базиліці Святого Павла поза мурами, під час екуменічної молитви Вечірньої з нагоди закінчення Тижня молитов за єдність християн в урочистість навернення святого Павла, Папа Франциск у своїй проповіді спонукав до роздумів про благодать Хрещення, яка нищить наших ворогів: гріх та смерть. На закінчення Святий Отець висловив радість з приводу можливості з представниками інших конфесій співати Богу подячні пісні.

читати текст повністю

«Віра передається в материнському лоні – в лоні Церкви, бо Церква є матір’ю»

26 січня цього року, в каплиці Дому Святої Марти, під час Святої Меси, Папа Франциск коментував фрагмент другого Послання святого Павла до Тимотея про «щиру віру». Пояснюючи, що від наших бабусь, батьків ми отримали цей скарб, який і надалі повинні передавати своїм нащадкам.

Атмосфера, отруєна плітками, не може правдиво вказати на Христа, лише свідченням можемо передати віру, як приклад, глянувши на ранніх християн, казали: «як же вони люблять одне одного».

читати текст повністю

«Цінне й незамінне служіння» Червоного хреста

27 січня цього року, Папа Франциск в залі Павла VІ, прийняв до семи тисяч членів Італійського Червоного Христа, назвавши їх справжніми пророками, які здатні розбудити байдужий світ, та стати «самарянином», що допомагає незважаючи на походження і віру, підкресливши додав: «хто дивиться на іншу особу через окуляри дружби, а не лінзи суперництва, той стає будівничим більш придатного до життя та людянішого світу».

читати текст повністю

Ікона Богородиці Salus Populi Romani

Тобто ікона Матері Божої Спасіння Римського люду. З нагоди свята Перенесення чудотворної ікони Богородиці, 28 січня 2018 року, у великій Папській базиліці Пресвятої Марії, Папа Франциск розпочав промову, сконцентровану на Марійному захисті римських поколінь, та Марійній молитві всього людства яке є під Покровом Пресвятої Діви. Дякуймо та призиваймо Марію в наші домівки, закликав Єпископ Риму.

читати текст повністю

Папа у Святій Софії, з Блаженнішим УГКЦ, та вірними

28 січня 2018 року, Святіший Отець на запрошення Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави і Отця УГКЦ, відвідав собор Святої Софії, що в Італії, де прибули вірні з місцевої громади, з різних куточків Італії, світу та України. Це історична подія для української громади в Римі. Папа Франциск згадав у промові такі історичні постаті як: кардинал Сліпий, єпископ Чміль, та кардинал Гузар, та подякував за вірність Папській Столиці, на завершення Папа з Блаженнішим випустили голубів як символ миру.

читати текст повністю

читати текст повністю

«Ангел Господній» 28 січня 2018 року

Наслідувати Христа заохочує Папа Францик, звертаючись до вірних, бути уважними до хворих та потребуючих. Пречиста Діва Марія, яка слухає і допомагає нам у тиші, вказує на Христа, який звільняє нас від всіх форм рабства та лукавства. На завершення Папа згадав афганський народ, який терпить від насилля, в молитві просив за жертв та їхні родини, і за людей, які трудяться на користь миру.

читати текст повністю

Опрацювала Зеновія Щербініна, за матеріалами radiovaticana.va