slider-1 slider-4

ЛІТУРГІЯ НА КОЖЕН ДЕНЬ

Середа, 17 січня (1 Сам 17,32-33.37.40-51;Пс 144(143);Мк 3,1-6)

В Євангелії згадується про Ісуса, який зцілює чоловіка із сухою рукою

Тож стежили за Ним фарисеї, чи зцілить в суботу, щоб Його звинуватити. Учитель запитує: «В суботу годиться робити добро чи зло, душу спасти чи погубити?» Вони ж мовчали. І глянувши на них з обуренням, засмучений закам’янілістю сердець їхніх Він каже чоловікові: «Простягни руку!» Той простягнув і його рука стала здоровою.

Цим вчинком Ісус повертає хворого до здорового життя, дає зрозуміти кожному, що Він завжди поруч і завжди готовий зцілити нас від наших немочей. Варто лише довірити себе Найсвятішому Серцю Ісуса.

СВ. АНТОНІЯ, АБАТА (Обов’язковий спомин).

Св. Антоній народився близько 250 року. Ще юнаком ставши сиротою, під впливом слів Євангелія: “Якщо хочеш бути досконалим, піди, продай, що маєш, і дай бідним”, він роздав усе своє майно, яке залишилось від батьків і пішов в пустелю біля Теваїди (Гірський Єгипет). Крізь роки глибокої та ревної молитви, боротьби за чистоту свого серця, св. Антоній в безмежній любові до Господа Бога та ближніх, навчився співтерпіти з кожним людським болем, схиляючись над недугами та хворобами нужденних. Саме пустеля стала для нього не лише справжнім випробуванням, а й рідною для душі домівкою зустрічі з Господом. Там він провів усамітнене життя, сповнене героїчного аскетизму. Біля його скиту виникло ціле поселення пустельників, котрі шукали у святого Антонія поради. Св. Антоній помер 356 року, проживши 105 років, залишившись навіки вірним слугою Господа Бога нашого. Його життя зробило значний вплив на християнський аскетизм.АНТИФОН НА ВХІД
Праведник квітнутиме, немов пальма; * він виженеться вгору, мов кедр ливанський. * Посаджений в Господнім домі, * він на дворах Бога нашого квітнутиме.

КОЛЕКТА

Боже, Ти покликав святого Антонія, абата, в пустелю, щоб він служив Тобі  з дивовижною ревністю, † вчини за його заступництвом, * щоб ми зрікалися самих себе і понад усе Тебе любили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Опрацювала Зоряна Гладченко