slider-1 slider-4

Хтось розпочинає свій день ранковими фізичними вправами, хтось ароматною чашечкою кави а для когось першими ранковими кроками є вправи для душі – молитва. Ось так починався кожний ранок Аґнес Бояджу, жінки, яка згодом досягнула вершин святості. Вона народилася 27 серпня 1910 року в Скоп’є (Македонія), а уже в 12 років вирішила присвятити себе Богові – стати монахинею. Прокидалася вона о 3:30 ранку і однією з її молитов, якими вона зверталась до Бога, була ось ця:

Коли я голодна, пришли мені того, кого я зможу нагодувати,

Коли я спрагла, пришли мені того, кого зможу напоїти,

Коли мені холодно, пришли мені того, кого я зможу зігріти,

Коли я в печалі, пришли мені того, кого я зможу втішити,

Коли мені буде важко нести свій хрест, пришли того, кому я зможу послужити,

Коли мені буде важко на серці, пришли мені того, кого я змусила б посміхнутись,

Коли я відчуваю невпевненість пришли мені того, кого я зможу похвалити,

Коли мені буде потрібна підтримка, пришли мені того, про кого я зможу подбати,

Коли мені буде потрібне розуміння, пришли мені того, кому потрібне розуміння з мого боку

Коли я буду думати лише про себе, приверни мої думки до доброго,

Коли я збіднію, пришли мені нужденного,

Коли очі мої перестануть бачити святе, дозволь мені побачити Христа, в очах кожного, кому я подаю їжу”.

Так молилась відома сьогодні на весь світ свята Мати Тереза.

У неділю, 4 вересня 2016 року, під час урочистої Святої Меси на площі святого Петра у Ватикані, відбулася урочиста канонізація матері Терези з Калькутти.

Її молитви Бог вислуховував так само, як і наші з вами молитви Він бажає чути, але ми не завжди усвідомлюємо або пам’ятаємо про це.

Мешканець Бразилії Марсіліу Хаддад Андін одужав, молячись до Матері Терези. Жуан Луїс Кабрал, лікар який чергував у військовому шпиталі того дня, коли туди доправили Марсіліу, переконаний: “І лікуванням і ліками для Марсіліу була Мати Тереза”. Це зцілення було справжнім чудом, а з медичного погляду саме таке чудо було необхідне для канонізації Матері Терези. Цей чоловік був посеред паломників на урочистій Євхаристії у неділю, коли Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.

Хтось може думати, що Господь вислуховує лише молитви святих, але згадаймо Матір Терезу, яка не була святою від народження, а йшла до святості все своє життя і розпочинала свій день молитвою. Ви ще вагаєтесь? Тоді відповім вам лише словами Євангелія Матея: “По вірі вашій нехай буде вам” (9,23).

Опрацювала Ірина Батіг