slider-1 slider-4

 Якщо тобі сумно і самотньо, якщо друзі далеко, а рідних немає поруч, то згадай, що в тебе є невидимий, але надійний друг на ім‘я Ангел-охоронець. Це дивовижний, небесний посланець, якого дав нам наш Творець. Тож ми не самотні і навіть більше, ми завжди під захистом друга. А для тих, хто не вірить в його існування, скажу, спробуйте все-таки до нього звернутись молитвою, попросити допомоги, і, безсумнівно, відчуєте його дружню підтримку.
Ви досі сумніваєтесь чи існує “ваш” ангел, чи може думаєте, що не заслуговуєте на його увагу? Тоді прислухайтесь до слів Папи Франциска у проповіді під час Служби Божої, яку він очолив у каплиці резиденції “Дім святої Марти” у Ватикані в п’ятницю, 2 жовтня, у свято Ангелів-Охоронців, яке того дня відзначає Римсько-Католицька Церква; “Просимо сьогодні у Господа благодать слухняності, щоб слухатися голосу цього приятеля, цього Божого посланця, який поряд з нами в Боже ім’я, який нам допомагає”.
Бог сотворив ангелів і вони служать Йому, а через Нього людині, від початку світу, аж до його кінця, так як служили Ісусові від моменту втілення, аж до Його вознесіння і будуть разом з Ним, коли Він вдруге прийде наприкінці часів.
Доказом існування ангелів також є книга Товита (12, 12), де ангел говорить сам про себе: “Отож, коли ти з Сарою молився, я заносив ваші молитви перед славу Господню … А разом із тим послав мене Бог, щоб вилікувати тебе і Сару, твою невістку. Я – Рафаїл, один з сімох ангелів, що завжди стоять перед Богом і мають доступ до Господньої слави…” А святий Августин казав: “Великою є турбота Господа Бога про людей. Велику любов виявив до нас через те, що встановив ангелів аби наc стерегли”.
Про Ангелів свідчать також інші святі, наприклад, святий Йоан Золотоустий: “Коли відправляється Літургія, храм наповнюється ангелами, що величають Божественну Жертву на вівтарі”, а також Йоан Боско: “Якщо підступає спокуса, приклич свого Ангела. Він хоче тобі допомогти більше, аніж ти хочеш, щоб тобі допомогли, ігноруй диявола і не бійся його, він жахається і втікає від одного вигляду твого Ангела-Охоронця”.
Отже, може варто спробувати дослухатись до цих слів і пересвідчитися, що також і в мене є справжній незрадливий друг, який завжди поспішає, щоб підтримати, втішити і допомогти.

Текст Ірини Батіг